Ikona Facebook

O autorze

Sylwia Gibaszek urodziła się 18 sierpnia 1977 r. w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Filozofii UW, gdzie zajmowała się estetyką, filozofią kina i sztuk audiowizualnych. Obecnie studiuje psychologię praktyczną w Międzyregionalnej Akademii Zarządzania Personelem oraz Studium Psychologii Carla Gustawa Junga w Łodzi. Jest autorką czterech książek poetyckich: „Szklane kantaty” (Nowy Świat 2004), „Lady Solo” (Nuit Magique 2006), „Meduza“ (Oficyna Wydawnicza Łośgraf 2010), „Ryba na łańcuchu” (Oficyna Wydawnicza Łośgraf 2013).

Poezja Sylwii była nagradzana na ogólnopolskich konkursach poetyckich – między innymi „Łódzkiej Wiośnie Poetów“, płockim konkursie o „Liść dębu”, cieszyńskim „O Piastowską Wieżę”. Poetka publikowała w: „Wyspie”, „Toposie”, „Gazecie Kulturalnej”, „Migotaniach”, „Tekstualiach”, „Przeglądzie Powszechnym”, „Zeszytach Literackich”, na portalach „Pisarze.pl“ i „Latarnia Morska”. Wiersze autorki „Ryby na łańcuchu” były wielokrotnie prezentowane na antenie Polskiego Radia, a także tłumaczone na słowacki i francuski. Przekład w tym ostatnim języku ukazał się w belgijskim magazynie „Remue Meninges”. Sylwia Gibaszek zajmuje się także rysunkiem i malarstwem. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

 

Media o książce:
http://www.wirtualnygarwolin.pl/archiwum-kultury/5320-prace-artystki-renesansu-w-kotlowni
http://www.radiownet.pl/publikacje/literacki-wolny-eter-sylwia-gibaszek-malujaca-poetka
http://www.radiownet.pl/publikacje/justyna-i-jeremi-w-slowem-malowane

 

Zobacz innych autorów

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2022 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399