Ikona Facebook

O autorze:

Michael (Mikel) Sielewicz urodził się w Wielkiej Brytanii w roku 1950. Wychowywał się w Kanadzie i USA. Maturę zdał w Londynie, studia medyczne ukończył w Warszawie. Doktorat zdobył na Freie Universität Berlin. Był założycielem i kierownikiem kliniki ortopedycznej w US Army Hospital w Berlinie Zachodnim. Ma status pokrzywdzonego IPN-u. Jest chirurgiem, fotografem, podróżnikiem i żeglarzem. Żyje w Sopocie i Berlinie.

 

 

O książce:

Podróż do Portofino Michaela Sielewicza to zaskakująca opowieść z pogranicza powieści przygodowej, dziennika podróży, pamiętnika i gawędy biesiadnej. Choć napisana z pozycji człowieka dojrzałego, prezentuje niezwykle żywy i niezakłamany wizerunek młodości z przynależnymi jej atrybutami: witalnością, wiarą we własne siły, kreatywnością i skłonnością do ryzyka. Dwóch warszawskich studentów udaje się w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku na wakacyjną wyprawę po Europie. Celem ich podróży jest Portofino – małe portowe miasteczko w Ligurii – północnym regionie Włoch.

Barwna fabuła Podróży do Portofino, bogactwo postaci, dowcipny język, filmowa wręcz obrazowość, jak i jej niespodziewane zakończenie budzą u czytelnika apetyt i nadzieję na ciąg dalszy.

 

Barbara Nowakowska-Drozdek

(ze wstępu)

 

 

Zobacz innych autorów

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2022 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399