Ikona Facebook

O autorze:

Marek Szwedzki – ojciec czwórki dzieci, które wychowywał, zaszczepiając w nich pasję do sportu. Najstarsza córka – biolog, wielokrotna mistrzyni Polski w gimnastyce artystycznej, zakwalifikowana do kadry olimpijskiej „Sydney 2000”; młodsza – trenowała gimnastykę artystyczną, koszykówkę, lekką atletykę, studentka matematyki na Uniwersytecie Kolońskim; starszy syn – uprawia pływanie, wielokrotny mistrz Polski juniorów i medalista Mistrzostw Polski Seniorów, półfinalista Mistrzostw Europy Juniorów, w kadrze narodowej od 2008 roku. Dwa lata temu otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów dla szczególnie uzdolnionych uczniów; najmłodszy syn – szóstoklasista, uprawia pływanie i świetnie bawi się sportem. Ponad dwadzieścia lat doświadczenia i próba pogodzenia codziennych treningów z edukacją i zainteresowaniami młodych zawodników zaowocowały wiedzą i praktyką, którymi autor chciałby podzielić się z rodzicami rozpoczynającymi tę niełatwą drogę. Pasja, doświadczenie, zaangażowanie i nade wszystko troska o dobro swoich dzieci – to najważniejsze elementy tej lektury. 

 

O książce:

Rodzic, który decyduje się na wychowanie swojego dziecka na sportowca, musi odpowiedzieć sobie na wiele pytań i rozwiać wiele wątpliwości – dotyczących chociażby wyboru dyscypliny, trenera, odpowiedniego żywienia dziecka i pogodzenia treningów z edukacją. Książka ta jest formą poradnika, który sygnalizuje problemy i zagrożenia pojawiające się podczas wychowania i rozbudzania pasji sportowych u naszych dzieci. Określa kierunki prawidłowego pojmowania zdarzeń i schematów towarzyszących rozwojowi prawie każdego młodego zawodnika. Jej celem jest również sprowokowanie rodziców do zgłębiania wiedzy na tematy związane z wychowaniem przez sport, dzięki czemu staną się oni bardziej kreatywni i świadomi wyzwań, przed jakimi stają. 

 

Rekomendacja serwisu:

Każdy człowiek, realizując swoje pasje, z biegiem czasu nabiera ogromnego doświadczenia i staje się niezgłębioną kopalnią wiedzy w swej ulubionej dziedzinie. Może się nią oczywiście podzielić ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi czy znajomymi. Do tej pory prezentowanie swoich zainteresowań na szerszą skalę było raczej niemożliwe, a przynajmniej utrudnione i kosztowne. Jednak dzięki Serwisowi Wydawniczemu Rozpisani.pl wszyscy, którzy mają coś ciekawego do przekazania w jakiejkolwiek dziedzinie (uważam, że każdy człowiek jest potencjalnym autorem) mogą to uczynić, ponosząc niewielkie koszty początkowe, a w przyszłości liczyć na, być może, nawet całkiem spore profity. Moja książka była jedną z pierwszych wydań realizowanych w ten nowatorski sposób i dzięki serwisowi mogłem dotrzeć ze swoimi przemyśleniami i przekazem do szerokiej rzeszy ludzi zainteresowanych wychowaniem dzieci przez sport. Jeśli ktokolwiek ze zwykłych „zjadaczy chleba” ma coś do przekazania, czym chciałby podzielić się z innymi, warto podjąć wyzwanie, napisać książkę i wydać ją, przy bardzo profesjonalnej i miłej pomocy pracowników Serwisu Rozpisani.pl.

 

Zobacz innych autorów

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2022 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399