Ikona Facebook

Małgorzata Stegenka jest autorką pierwszej na świecie biografii Nicka Vujicica (wyłączając autobiografie Nicka).

Od wielu lat zaangażowana jest w tematykę niepełnosprawności (wolontariat na rzecz osób niepełnosprawnych, praca w szkole integracyjnej) i motywacji chrześcijańskiej. Współpracuje z kilkoma tygodnikami i miesięcznikami dla których pisze artykuły. Na co dzień pracuje jako nauczycielka języka angielskiego i lektorka w szkole językowej.

Książka "Na skrzydłach jak Nick Vujicic" powstała by wypełnić lukę w motywacji sukcesu, która, chociaż inspirująca, często pomija tematy podstawowe dotyczące sensu życia. Na bazie życia i dorobku Nicka Vujicica podaje receptę na to, jak odnaleźć swoją wielką moc (duchowe skrzydła) pozostając zarazem człowiekiem skromnym, pozbawionym egoizmu, ufającym Bogu. Ta wewnętrzna siła pozwoli każdemu czytelnikowi pokonać wszelkie życiowe przeciwności  i realizować najśmielsze marzenia. "Na skrzydłach jak Nick Vujicic" ma zarazem charakter biograficzny. Szczegółowo opisuje dotychczasowe losy najbardziej znanego na świecie człowieka bez kończyn. By zebrać potrzebne informacje autorka prowadziła intensywne trzyletnie badania. Nie wszystkie drzwi się przed nią otwierały, a mimo to nie rezygnowała. Prowadziła też jednocześnie rozmowy z wieloma zainteresowanymi wydawnictwami w Polsce.

Co ciekawe książka zrodziła się pod wpływem silnej inspiracji, której autorka nie szukała sama z siebie. Wezwanie to było tak nieprawdopodobne, że pomimo chęci ucieczki przed nim, i braku doświadczenia pisarskiego, zwykła czterdzistookilkuletnia kobieta podjęła je wierząc, że tak pozytywna książka jest współczesnemu człowiekowi bardzo potrzebna.

Więcej informacji o książce: https://www.rozpisani.pl/Home/ActualityDetails/85

Książka jest dostępna m.in. w księgarni PWN.

 

 

Zobacz innych autorów

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2022 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399