Ikona Facebook

O autorze:

Magdalena Scholl-Kalinowska jako dziecko i nastolatka zagrała w ponad 20 polskich produkcjach. Oprócz "Rodziny Leśniewskich" m.in. w serialach "Kłusownik", "Przygrywka"  i filmach "Nad rzeką, której nie ma", "Nad Niemnem" czy "Akademii Pana Kleksa". Porzuciła aktorstwo w liceum, u szczytu popularności. Zdecydowała wówczas, że będzie studiować socjologię. Pracę magisterską napisała o Stanisławie Tymie. Obecnie dużo pisze – "Nowicjusz" nie był jedyną powieścią, którą trzymała w szufladzie. Jednocześnie powstaje książka o niej. Pracuje nad nią Mariusz Szylak, autor biografii "Zbigniew Nienacki. Życie i twórczość"  oraz "Wojciech Fiwek. Kadry z życia i twórczości".

 

O książce:

"Nowicjusz" to książka dla wszystkich inteligentnych i z wyobraźnią. Opowiada w niej historię dojrzałego mężczyzny, który ignorując okoliczności niczego nie szuka i wiele lekceważy. Ale jak to często w życiu bywa, pewne zbiegi okoliczności, symboliczne postaci i zdarzenia powodują, że znajduje w końcu własne miejsce.

 

Media o książce:

http://wiadomosci.onet.pl/magdalena-scholl-kalinowska-popularna-aktorka-dziecieca-zadebiutuje-jako-pisarka/xryzk
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,16433583,Kiedys_byla_Bablem__teraz_jest_pisarka___Nowicjuszka_.html
http://autorzy365.pl/byla-popularna-aktorka-zadebiutuje-jako-pisarka_a803

 

Zobacz innych autorów

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2022 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399