Ikona Facebook
Strona główna > Paweł Jackowski na antenie Polskiego Radia w programie "Popołudnie z Jedynką"

Paweł Jackowski na antenie Polskiego Radia w programie "Popołudnie z Jedynką"
10.08.2015

Polacy którzy wyjeżdżają za granicę dają jakieś świadectwo o miejscu z którego pochodzą, o tym kim są - mówił Paweł Jackowski, autor książki "Pokolenie bez granic. Nieznane historie młodej polskiej emigracji".

Czujemy się odpowiedzialni, żeby ten wizerunek, który my kreujemy swoją pracą, codziennością był pozytywny - dodał gość "Popołudnia z Jedynką".

Według Pawła Jackowskiego, który na co dzień mieszka w Danii, ceną asymilacji nie musi być zerwanie z polskością. - Nigdy nie poczułem, że Polska jest miejscem, o którym nagle zapomniałem - przyznał.

Autor książki "Pokolenie bez granic. Nieznane historie młodej polskiej emigracji" powiedział, że będąc Polakiem za granicą łatwo jest poczuć "zachwianie narodowości" i dobrze czuć się w różnych krajach. - Można zawsze czuć się Polakiem, ale nie do końca trzeba demonstrować swoją polskość na każdym kroku - podkreślił.

Co musi się zmienić, aby Polacy wracali do kraju? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. http://www.polskieradio.pl/7/1691/Artykul/1486211,Polacy-na-Zachodzie-sa-reprezentantami-swojego-pokolenia

 

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399