Ikona Facebook
Strona główna > Na skrzydłach jak Nick Vujicic

Na skrzydłach jak Nick Vujicic
11.05.2015

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że już za kilka dni odbędzie się premiera bardzo ważnej książki - Na skrzydłach jak Nick Vujicic. Bohaterem książki jest trzydziestodwuletni Nick Vujicic - najbardziej znany na świecie mówca motywacyjny.

Z niewiadomych przyczyn urodził się bez obydwu rąk i nóg, z małą stopą z dwoma koślawymi palcami. Chociaż jako dziecko nie potrafił zaakceptować tego, że tak bardzo różni się od innych (przeżywał depresję i miał nawet próbę samobójczą) w wieku lat piętnastu odnalazł duchową równowagę i zaczął coraz bardziej przekraczać bariery własnych niemożliwości. Uprawia sporty (pływa, gra w golfa, jeździ konno, surfuje, skacze na spadochronie, gra w piłkę nożną, jeździ na snowboardzie, jeździ na deskorolce, gra w bilarda), prowadzi dwie firmy, wystąpił w filmie, nagrał kilka teledysków, napisał kilka książek i prowadzi szczęśliwe życie rodzinne (ma żonę, spodziewa się drugiego dziecka). Ze swoim radosnym, pełnym humoru, przesłaniem motywacyjno-chrześcijańskim podróżuje po całym świecie. Spotyka się z prezydentami państw, parlamentarzystami, biznesmenami i przede wszystkim ze zwykłymi ludźmi czy z zepchniętymi na margines społeczeństwa (więźniami, bezdomnymi, narkomanami, prostytutkami, dziećmi ulicy). Inspiruje wszystkich: młodych i dojrzałych wiekiem, wykształconych i ludzi prostych, zdrowych i chorych, mocnych i słabych. 30 kwietnia przemawiał do prawie 30 tysięcy Polaków na stadionie w Poznaniu. Autorka książki "Na skrzydłach jak Nick Vujicic" spotkała się z nim osobiście.Od wielu lat zaangażowana jest w tematykę niepełnosprawności (wolontariat na rzecz osób niepełnosprawnych, praca w szkole integracyjnej) i motywacji chrześcijańskiej. Współpracuje z kilkoma tygodnikami i miesięcznikami dla których pisze artykuły. Na co dzień pracuje jako nauczycielka języka angielskiego i lektorka w szkole językowej.

Książka "Na skrzydłach jak Nick Vujicic" powstała by wypełnić lukę w motywacji sukcesu, która, chociaż inspirująca, często pomija tematy podstawowe dotyczące sensu życia. Na bazie życia i dorobku Nicka Vujicica autorka - Małgorzata Stegenka, podaje receptę na to, jak odnaleźć swoją wielką moc (duchowe skrzydła) pozostając zarazem człowiekiem skromnym, pozbawionym egoizmu, ufającym Bogu. Ta wewnętrzna siła pozwoli każdemu czytelnikowi pokonać wszelkie życiowe przeciwności i realizować najśmielsze marzenia. "Na skrzydłach jak Nick Vujicic" ma zarazem charakter biograficzny. Szczegółowo opisuje dotychczasowe losy najbardziej znanego na świecie człowieka bez kończyn. By zebrać potrzebne informacje autorka prowadziła intensywne trzyletnie badania. Nie wszystkie drzwi się przed nią otwierały, a mimo to nie rezygnowała. Pani Małgorzata prowadziła też jednocześnie rozmowy z wieloma zainteresowanymi wydawnictwami w Polsce.

Co ciekawe książka zrodziła się pod wpływem silnej inspiracji, której autorka nie szukała sama z siebie. Wezwanie to było tak nieprawdopodobne, że pomimo chęci ucieczki przed nim, i braku doświadczenia pisarskiego, zwykła czterdzistookilkuletnia kobieta podjęła je wierząc, że tak pozytywna książka jest współczesnemu człowiekowi bardzo potrzebna.

 

Zespół Rozpisani.pl

 

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2022 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399