Ikona Facebook
Strona główna > „Analfabet” nowa książka autora „Wal pókiś młody”

„Analfabet” nowa książka autora „Wal pókiś młody”
12.01.2015

 

Artur Krasicki, autor głośnego manifestu onanistycznego „Wal pókiś młody” i skandalizujących „Bajeczek” napisał nową książkę. „Analfabet” to między innymi wspomnienia z burzliwych czasów, gdy pracował w jednym z największych polskich tabloidów.  

Książka jest dokładnie taka jak autor – zarówno ekscentryczna i niepokorna, jak i szczera i nieprzyzwoita. Krasicki odsłania w niej kulisy show biznesu, świata mediów i przeplata je osobistymi wątkami.  Swoje przygody oraz bohaterów uszeregował alfabetycznie od A do „Z” – w sumie 175 haseł. We wstępie pisze, że nic nie jest prawdą, a jedynie ubarwieniem. Dlatego czytając ją jedni mogą się bać, inni będą mile połechtani, a jeszcze inni rozbawieni i zaciekawieni.

Jednym z pierwszych czytelników „Analfabetu” był Mariusz Szczygieł, któremu jest także poświęcony jeden z rozdziałów tej książki. Wyraził się o niej następująco: „Artura Krasickiego lubię i znam od czasu, kiedy chodził do trzeciej klasy liceum. Został także barwnym bohaterem mojego reportażu „Onanizm polski”. Więc kiedy po latach okazało się, że nie używa karty kredytowej, ani bankomatów, że nie czyta już „Gazety Wyborczej” – nie zdziwiłem się. Zawsze był ekscentryczny, niepokorny, niezależny i mówił co myśli. Taka jest ta książka. Nigdy nie odważyłbym się czegoś tak szczerego i nieprzyzwoitego napisać” – rekomenduje na okładce Szczygieł.   

„Analfabet” można kupić w dobrych księgarniach stacjonarnych i internetowych (m.in. Merlin.pl, Amazon.com).

Artur Krasicki – bliźniak, rocznik 1970, urodzony w Przemyślu. Wolny strzelec, dziennikarz, miłośnik przedwojennych i gadzinowych polskojęzycznych czasopism. Publikował m.in. w „Na przełaj”, „Mać Pariadce”, „Lampie i Iskrze Bożej”, „Machinie”, „Maxie”, krakowskim „Przekroju” i „Fakcie”.

Autor głośnego Wal pókiś młody (Pink Service, 1993), skandalizujących Bajeczek („Lampa i Iskra Boża”, 1995), tomiku poezji Trzydzieści trzy (Unternet, 2003) oraz sztuki Jedno słowo (2005).

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399