Ikona Facebook
Strona główna > Mama nie-zwykłego dziecka szczerze o pułapkach wychowania

Mama nie-zwykłego dziecka szczerze o pułapkach wychowania
18.08.2014

Anna Szymańska, mama nie-zwykłego dziecka napisała poradnik dla rodziców, w którym szczerze dzieli swoimi doświadczeniami. Książka "Wychowanie? Da się zrobić", wydana w ramach projektu Rozpisani.pl (Grupa PWN), od 19 sierpnia będzie dostępna w księgarniach.

Autorka dzieli się licznymi wskazówkami, które mogą pomóc rodzicom wspierać rozwój dziecka - od jego maleńkości, aż do momentu, w którym osiąga próg dorosłości. Pisze o pułapkach, w które często wpadają dorośli. Choćby o tym, że dla "dobra dziecka" organizują mu zbyt wiele zajęć. Albo zapominają, że mały człowiek to odrębna, indywidualna istota, która potrzebuje uwagi. Że dziecko nie powinno być spełnieniem ambicji rodzica. Radzi także jak postępować z odważną i pewną siebie pociechą oraz jej zupełnym przeciwieństwem. Co więcej, podpowiada również jak mądrze wprowadzić syna czy córkę w dorosłość.

"Miłość do dziecka jest jak ogień. Trzeba płonąć i podsycać ten ogień, by starczyło na całe życie" – przeczytamy w "Wychowaniu? Da się zrobić". Tyle, że Anna Szymańska stawia przy tym ważne dla niejednego rodzica pytanie - jak nie spalić siebie po drodze? I szczerze opowiada jak sobie z tym poradziła oraz gdzie znaleźć wsparcie w trudnych chwilach.

Jedną z pierwszych czytelniczek książki była Beata Grotowska z Fundacji Savant Ogólnopolskiej Kampanii na rzecz ADHD i Zespołu Aspergera. Zwraca uwagę, że chociaż książka jest zbiorem przemyśleń związanych z wychowywaniem dziecka z dysfunkcjami rozwojowym, to opisane metody są uniwersalne: "Warto, by zapoznał się z nimi każdy rodzic, który chce mądrze wspierać rozwój swojej pociechy. Autorka dowodzi, że poprzez właściwe podejście można skutecznie pokierować rozwojem dziecka i pomóc mu osiągnąć sukces na miarę jego możliwości. Wskazuje jak ważne jest poszukiwanie właściwych rozwiązań i indywidualne traktowanie każdego młodego człowieka. Jest zdania, że nigdy nie należy spisywać dziecka na straty, warto się starać, bo zawsze jest szansa na sukces. Trudno znaleźć bardziej autentyczny i wiarygodny przekaz" – przekonuje Grotowska do książki.

Anna Szymańska na co dzień pracuje w renomowanym wydawnictwie. Swoją wiedzą praktyczną chętnie dzieli się z innymi rodzicami. Działa na forum.adhd.org.pl, współpracuje z Fundacją Savant, pisze artykuły o wychowaniu. W wolnych chwilach tworzy małe rękodzieła.

 

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399