Ikona Facebook
Strona główna > Była popularną aktorką, zadebiutuje jako pisarka

Była popularną aktorką, zadebiutuje jako pisarka
11.08.2014

Magdalena Scholl-Kalinowska, znana między innymi z roli "Bąbla" w serialu "Rodzina Leśniewskich", w sierpniu zadebiutuje jako pisarka.

Wraz z portalem Rozpisani.pl (Grupa PWN) wyda powieść "Nowicjusz". Jak sama mówi to książka dla wszystkich inteligentnych i z wyobraźnią. Opowiada w niej historię dojrzałego mężczyzny, który ignorując okoliczności niczego nie szuka i wiele lekceważy. Ale jak to często w życiu bywa, pewne zbiegi okoliczności, symboliczne postaci i zdarzenia powodują, że znajduje w końcu własne miejsce.

Powieścią zachwyciła się Katarzyna Iwona Pawlak, aktorka teatralna i filmowa, jedna z pierwszych czytelniczek "Nowicjusza": "Autorka wprowadza nas w balladę o świecie koni, stadniny, wiejskiej przyrody. Mam wrażenie, że to jakiś film z lat 60-tych. Odpoczywamy… do czasu, kiedy pojawi się pierwszy trup… Bohater, outsider szuka szczęścia, spotykają go niezwykli tajemniczy ludzie i nawet kochanki są tu kumplami. A wszystko zabarwione kryminalną historią, która wciąga coraz bardziej i nie zawsze się kończy tak jak myśleliśmy…" - rekomenduje na okładce Pawlak.

Z kolei Agnieszka Łukomska-Dulaj, założycielka Fundacji "Bo Mogę", która wsparła wydanie książki uważa: "Książka jest jak jej autorka – nie da się przejść obok niej obojętnie. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto nie boi się wyzwania rzucanego przez bohaterów tej historii".

Piotr Dzięcioł, producent filmowy ("Ida", "Edi") dodaje: "Opowieść ta jest tak samo tajemnicza, jak oczywista. Każdy kto polubi klimat tej historii zawsze już będzie chciał wracać w podobne zakamarki".

Magdalena Scholl-Kalinowska jako dziecko i nastolatka zagrała w ponad 20 polskich produkcjach. Oprócz "Rodziny Leśniewskich" m.in. w serialach "Kłusownik", "Przygrywka”  i filmach "Nad rzeką, której nie ma", "Nad Niemnem" czy "Akademii Pana Kleksa". Porzuciła aktorstwo w liceum, u szczytu popularności. Zdecydowała wówczas, że będzie studiować socjologię. Pracę magisterską napisała o Stanisławie Tymie. Obecnie dużo pisze – "Nowicjusz" nie był jedyną powieścią, którą trzymała w szufladzie. Jednocześnie powstaje książka o niej. Pracuje nad nią Mariusz Szylak, autor biografii "Zbigniew Nienacki. Życie i twórczość"  oraz "Wojciech Fiwek. Kadry z życia i twórczości".

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399