Ikona Facebook
Strona główna > Bestsellerowy poradnik dla osób cierpiących na zaburzenia odżywiania – polska premiera w Rozpisani.pl

Bestsellerowy poradnik dla osób cierpiących na zaburzenia odżywiania – polska premiera w Rozpisani.pl
25.07.2021

Redakcja Rozpisani.pl z przyjemnością wsparła projekt wydawniczy NZOZ Centrum Terapii Dialog: polskojęzyczne wydanie poradnika Pokonać bulimię i zespół napadowego objadania.

Książka oparta jest na badaniach naukowych i już od ponad 20 lat prowadzi czytelników krok po kroku przez proces wychodzenia z zaburzeń odżywiania. Przystępny język, inspirujące historie chorych oraz sugestywne ilustracje zachęcają, dają nadzieję i otwierają nowe perspektywy przed wszystkimi czytelnikami. Lekarze psychiatrzy Ulrike Schmidt oraz Janet Treasure to uznane na świecie badaczki i autorytety w dziedzinie zaburzeń odżywiania, natomiast June Alexander, kiedyś chorująca na anoreksję i bulimię, to znana pisarka propagująca na całym świecie wiedzę na temat zaburzeń odżywiania.

Poradnik Pokonać bulimię i zespół napadowego objadania stanowi cenne narzędzie dla chorych, ich rodzin oraz pracowników ochrony zdrowia i opiekunów. Książka polecana jest również przez Poradnię Zaburzeń Odżywiania, która działa w ramach Centrum Terapii Dialog. 

W tej książce znajdziesz:

O autorkach: 

Ulrike Schmidt posiada tytuł profesora w dziedzinie zaburzeń odżywiania uczelni King’s College London, jest również psychiatrą konsultantem Oddziału Zaburzeń Odżywiania szpitala Maudsley Hospital w Londonie. Jej badania skupiają się na wszystkich aspektach zaburzeń odżywiania, począwszy od przyczyn, skończywszy na formach leczenia. Zajmuje się wypracowywaniem nowych terapii, szczególnie krótkotrwałych interwencji, które można łatwo upowszechnić. Jest autorką kilku popularnych poradników i nagradzanych w Internecie programów leczenia.

 

 

 

Janet Treasure, odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego, członkini rzeczywista Królewskiego Kolegium Lekarskiego, profesor i psychiatra, prowadzi badania i wykłada na uczelni King’s College London. Pracuje jako klinicysta w South London and Maudsley NHS Foundation Trust (www.thenewmaudsleyapproach.co.uk). Zainteresowania badawcze profesor Treasure obejmują wspólną pracę z pacjentami oraz pracownikami ochrony zdrowia i opiekunami w oparciu o łatwe do zrealizowania w praktyce wyniki badań, by wypracować nowe formy leczenia

 

 

 

June Alexander zapadła na anoreksję w wieku 11 lat. Choroba ta stała się wyzwaniem, które ją ukształtowało. Miłość do pisania pozwoliła jej przetrwać. Prowadziła dziennik i rozpoczęła pracę jako dziennikarka. Od roku 2006 m.in. na podstawie swoich doświadczeń opisuje zaburzenia odżywiania. Posiada tytuł doktorski. Wspiera organizacje międzynarodowe i australijskie, takie jak AED, FEASToraz NEDC. Adres jej strony internetowej to: www.junealexander.com.

 

 

 

Recenzje ekspertów:

Michał Feldman, lekarz psychiatra, Poradnia DysmorfofobiiCentrum Terapii Dialog

Wierzę, że ta książka da nadzieję na wyzdrowienie osobom, które cierpią na zaburzenia odżywiania. Zachęci je do podjęcia próby wejścia na drogę ku zdrowiu, gdzie każdy krok, mimo różnych przeszkód, prowadzi do uwolnienia się od ograniczeń, które niosą ze sobą bulimia i napadowe objadanie.

 

 

 

dr n. med. Anna Zielińska, lekarz psychiatra dzieci i młodzieży, Poradnia Zaburzeń OdżywianiaCentrum Terapii Dialog

Pokonać bulimię i zespół napadowego objadania to innowacyjna książka, wypełniająca lukę wśród wielu poradników z zakresu odżywiania. W tej książce nie ma zbędnego zdania. Praca z poradnikiem może pomóc pacjentom zrozumieć siebie i czuć się lepiej we własnym ciele. To również ciekawa pozycją dla psychiatrów, którzy chcieliby w pracy z chorymi wykorzystać niektóre z opisywanych metod.

 

 

Aneta Michalska, lekarz psychiatra, Poradnia Zaburzeń OdżywianiaCentrum Terapii Dialog

Wreszcie mogę polecać moim pacjentom książkę Pokonać bulimię… Poradnik w lekkostrawny sposób przedstawia drogę od diagnozy do wyleczenia. Jest cennym źródłem wiedzy dla osób chorujących, ich bliskich, lekarzy, terapeutów, dietetyków i wszystkich zainteresowanych tematyką odżywiania.

 

 

 

Książkę można kupić m.in. w księgarni PWN.

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399