Ikona Facebook
Strona główna > Dziecięca podróż w świat muzyki klasycznej w książce „Pan Vivaldi, Cztery Pory Roku i ja”

Dziecięca podróż w świat muzyki klasycznej w książce „Pan Vivaldi, Cztery Pory Roku i ja”
28.05.2021

Do księgarń trafiła kolejna nowość Rozpisani.pl, tym razem coś dla naszych najmłodszych Czytelników. 

„Pan Vivaldi, cztery pory roku i ja” to pełna humoru i magii historia, która zabierze Was w świat muzyki klasycznej. Dzięki tej książce dowiesz się, Drogi Czytelniku, skąd się wzięły muzyczne Pory Roku, kim jest kompozytor, co to jest tremolo i pizzicato (i że to wcale nie jeden z rodzajów pizzy, chociaż nazwa mogłaby na to wskazywać), a także do czego muzykom potrzebne są nuty i pięciolinia.

Pewnego piątkowego popołudnia w szafie Zofii Bonnitczanki pojawia się niecodzienny gość, który zamiesza nieco w jej codzienności. Tego dnia mama Zosi przynosi do domu nietypowo wyglądający futerał i prosi córkę o jego przechowanie. Mama Bonnitkowa na co dzień pracuje w orkiestrze filharmonii, a futerał, który właśnie przyniosła do domu bardziej przypomina trumnę hrabiego Draculi niż pokrowiec na instrument. Z tajemniczego futerału wyskakuje jeszcze bardziej tajemnicza postać, która przedstawia się Zosi jako Antonio Lucio Vivaldi. Mistrz Vivaldi zabiera Zosię w podróż przez 4 pory roku, podczas której mają okazję się poznać, wspólnie doświadczają niezwykłych przygód i świetnie się bawią.

Autorka książki, Anna Bona, jest doświadczoną edukatorką i animatorką kultury oraz muzykiem Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Książka jest dostępna m.in. w księgarni PWN.

Lektura książki Anny Bony może zachęcić młodych Czytelników do kolejnych spotkań z muzyką Mistrzów. Zachęcamy do śledzenia programu muzycznych webinariów dla dzieci i młodzieży na stronie  https://dkm.amberton.pl/.

Serdecznie polecamy! Nie tylko dzieciom! 

 

 

 

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399