Ikona Facebook
Strona główna > Horyzont zdarzeń

Horyzont zdarzeń
05.10.2020

Mamy dla Was propozycję na jesienne wieczory i nie tylko. Książka „Horyzont zdarzeń” autorstwa Grzegorza Muchy to opowieść o życiowych wyborach, o samotności i trwaniu w zaniżonym poczuciu własnej wartości, a także o sztuce bycia w związku, o pożądaniu i miłości. Autor postawił na uniwersalność historii, a także jej filmowość – czytelnicy mogą odnieść wrażenie, że śledzą kadry wciągającego filmu.

Jak reagujecie, widząc w oknie przeglądarki komunikat „Masz nową wiadomość”? Zapominacie o nim, ślęcząc nad kolejnym korpoprojektem lub ignorujecie, bo właśnie zaczął się weekend?  W książce Grzegorza Muchy Agnieszka znajduje wiadomość na swojej wycieraczce. Staromodna koperta, a w niej liścik sporządzony wedle jeszcze bardziej wiekowej receptury na podryw. „Obserwuję panią – wielbiciel”. A co jeśli obsesyjny podglądacz okaże się fałszywym tropem, a opowiadanie przechwyci nastoletnia złośnica, kierując losy bohaterów w zupełnie innym kierunku? W książce „Horyzont zdarzeń” odmienne perspektywy łączą się w spójny obraz wydarzeń dopiero w finale.

Agnieszka mieszka na nowoczesnym, developerskim osiedlu. Pracę ma tyleż stabilną, co nudną. Michał, po powrocie z zagranicy, jest zaskoczony polską transformacją i rozgląda się za pracą w mediach. Ociąga się jednak w realizacji tego planu, próbując odszukać dawną miłość. Ulka nie ma jeszcze podobnych zmartwień, jednak burza hormonów wcale nie pomaga jej wybrnąć z kłopotów, których częścią staną się Agnieszka i Michał. Każde z nich wnosi do tej historii własne nadzieje, tęsknoty i ambicje.

O autorze: Grzegorz Mucha mieszka w Katowicach. Po zdobyciu dyplomu pracował w instytucjach związanych z kulturą, prowadził też galerię sztuki. Pod koniec lat 90. zaczął pisać recenzje i relacje z wydarzeń muzycznych. Jego pierwsze publikacje literackie ukazywały się w miesięczniku „Śląsk”, a następnie w kwartalniku „Opcje”, poznańskim „Pro Arte”, piśmie „Portret” i węgierskim periodyku literackim „Magyar Naplo.” W 2005 roku wydał zbiór opowiadań pt. „Kobiety i czas”, w 2013 roku ukazała się jego kolejna książka, „London Eyedzienniki  szczęśliwe”, a w 2020 – powieść „Horyzont zdarzeń”.

Książkę jest dostępna w formatach elektroniczych (ePub, mobi) i można ją zamówić m.in. w księgarni PWN

Polecamy!

 

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399