Ikona Facebook
Strona główna > Pocket History of Poland

Pocket History of Poland
15.09.2020

Już jest! Nowe, uaktualnione wydanie anglojęzycznej KIESZONKOWEJ HISTORII POLSKI (POCKET HISTORY OF POLAND) – zapraszamy do lektury!

Szkic książki autorstwa Dariusza Sirko pt. „Pocket history of Poland”  powstał w oparciu o materiały  z wykładu o Historii i Kulturze Polski wygłoszonego przez autora w  ramach projektu mobilności europejskiej FRSE na Maderze w 2017 roku.

Nieformalny, młodzieńczy, konwersacyjny ton prezentacji został przeniesiony do książki.  Jest to niezwykle oryginalna, ciekawa i dość niekonwencjonalna opowieść o historii Polski. Autor zabiera czytelnika w podróż przez historyczne epoki naszego kraju, czasy osadnictwa, średniowiecze, Polskę mocną i okres okupacji, aż po czasy współczesne. „Pocket history of Poland” opowiada historię Polski z humorem, jednak utrzymując powagę wszystkich opisywanych wydarzeń historycznych.

Książka Dariusza Sirko dedykowana jest przede wszystkim obcokrajowcom, głównie młodym odbiorcom, którzy wiedzą na temat naszego kraju niewiele. Autor przedstawia historię Polski w bardzo przystępny sposób, jakby w trakcie przyjaznej pogawędki, bez ideologicznych tyrad i głębokich analiz. Takie podejście, wg autora, jest najlepszym sposobem na zainteresowanie czytelnika i pozwala na dobre zrozumienie niełatwej historii Polski.

Ten wyjątkowy przewodnik po historii Polski wzmocni i wzbogaci każdą wizytę w tej części globu – osobistą, wirtualną czy literacką. Chcesz wiedzieć, dlaczego o Polsce mówi się często, że jest bijącym sercem Europy? Albo jak kraj radzi sobie po komunizmie lub po przystąpieniu do UE? Co trzeba wiedzieć o największych Polakach? Ciągła aktualność tych i wielu innych tematów znajduje swój wydźwięk w książce Dariusza Sirko. Nawet ci, którzy znają polską historię i kulturę, mogą znaleźć w tej książce nowe perspektywy.

To najprawdopodobniej najkrótsza książka o Polsce i Polakach!

O autorze

Dariusz Sirko – ur. w 1992 r. w Inowrocławiu. Absolwent stosunków międzynarodowych Collegium Civitas. Od 2018 student studiów magisterskich Graduate School for Social Research certyfikowanych przez Lancaster University przy Polskiej Akademii Nauk, w Warszawie.  W 2017 roku uczestniczył w projekcie  mobilności europejskiej w Portugalii, gdzie przeprowadził wykład o Historii i Kulturze Polski, z którego zrodził się pomysł napisania „Pocket History of Poland”, literackiego debiutu autora

Dowiedz się więcej: https://www.rozpisani.pl/home/actualitydetails/218

Książkę można zamówić m.in. w księgarni PWN.

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399