Ikona Facebook
Strona główna > Przewodnik po Polsce szlakiem Lecha Wałęsy

Przewodnik po Polsce szlakiem Lecha Wałęsy
30.06.2020

Dzisiaj propozycja wakacyjna! Lato w pełni. Może warto ruszyć w Polskę, zabierając ze sobą przewodnik autorstwa Jarosława Fischbacha "Powałęsajmy się po Polsce. Szlakiem Lecha Wałęsy"?

Ten nietypowy przewodnik, osnuty na losach Lecha Wałęsy, łączy w sobie walor turystyczny z przekazem edukacyjnym, historycznym. Lech Wałęsa jest jedną z najważniejszych postaci przełomu XX i XXI wieku. Jest symbolem bezkrwawych przemian, jakie dokonały się w Polsce, Europie i na świecie. Jarosław Fischbach zaprasza nas do wspólnej wędrówki po Polsce śladami Lecha Wałęsy.

Opracowany przez autora szlak prowadzi przez miejsca, w których bohater przewodnika: mieszkał, pracował, działał, jeździł na ryby, służył w wojsku, spotykał się z ludźmi, był internowany. Zwiedzamy Polskę, poznając Pojezierze Dobrzyńskie, gdzie Lech Wałęsa spędził swoje dzieciństwo i młode lata, odwiedzamy Pomorze, Gdańsk, Warszawę, Arłamów, Jasną Górę, potem Tatry, schronisko na Polanie Chochołowskiej, dalej szlak wiedzie do Chylic i Otwocka, a także do Magdalenki…

Okładkę przewodnika zaprojektował Jerzy Janiszewski – twórca logo Solidarności i pisma typu solidaryca. W książce znajdziemy wiele zdjęć oraz oryginalne grafiki autorstwa Jacka Fedorowicza i Jana Karpiela – Bułecki. Są też mapy i plany miast z wyznaczonymi trasami szlaku Lecha Wałęsy.

 

O AUTORZE

Jarosław Fischbach – geograf, podróżnik. Były członek pierwszej Solidarności, aktywnie wspierający jej działania, aresztowany za działalność związkową w 1982 roku. Były pracownik Instytutu Geografii Uniwersytetu Łódzkiego, przez ponad 20 lat prowadził Biuro Turystyczne „Tourpol”, były prezes Izby Turystyki Ziemi Łódzkiej. Od lat podróżujący po świecie śladami Polaków, tropiący i opisujący ich losy. Autor książek Polskim szlakiem przez Amerykę Południową, Polskie nazwy geograficzne na mapie świata – wczoraj i dziś, O jeden ląd za daleko, współautor przewodnika Szlakiem Skaldów oraz Atlasu Polonii Francuskiej. Prowadzi witrynę internetową polskimszlakiem.pl.

Książkę  można kupić m.in. w księgarni PWN.

 

Najbliższe spotkania autorskie:

https://szostadzielnica.pl/2020/08/11/promocja-powalesajmy-sie-po-polsce-szlakiem-lecha-walesy/

 

Serdecznie polecamy!

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2022 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399