Ikona Facebook
Strona główna > Moja onkomisja. Historia prawdziwa

Moja onkomisja. Historia prawdziwa
17.04.2020

Historie o pokonaniu choroby mogą dawać pokrzepienie i siłę. Osoba zmagająca się z chorobą bardzo często ma poczucie osamotnienia w swoim cierpieniu. Rozmowy z ludźmi, którzy toczą podobną walkę lub już ją zwyciężyli – są dla chorych największym wsparciem.

Natalia Kustosz, autorka książki „Moja onkomisja”, będącej relacją z przebytej i pokonanej choroby, dzieli się swoją historią ze wszystkimi, którym takie świadectwa są potrzebne. To niezwykle szczera, ale i bardzo budująca opowieść – lektura obowiązkowa dla osób zmagających się z ciężką chorobą, dla ich rodzin, przyjaciół, dla lekarzy, dla młodych czytelników, którzy potrzebują drogowskazów na to, co jest w życiu najważniejsze.

Nikt z rodziny Natalii się nie spodziewał, że koniec 2015 roku będzie najgorszym w ich życiu. Wszystko toczyło się błyskawicznie – kilkudniowa wysoka temperatura, badania i diagnoza – ostra białaczka szpikowa. Sylwestra 2015 bohaterka książki spędziła już na oddziale onkologicznym. Pojawił się strach, ale Natalia nigdy się nie poddała! W swojej książce opisuje początki choroby i jej przebieg, długotrwałe leczenie i stany psychiczne, które mu towarzyszyły.

Książka jest zarówno relacją z tego trudnego czasu, jak i świadectwem, że białaczkę można pokonać. Jest też apelem do rodziców i dzieci, które wyzdrowiały, aby dzieliły się ze światem wielką radością, jaką jest pokonanie choroby. Ta nadzieja to lek dla tych, którzy wciąż walczą.

Bardzo ciekawie napisana relacja młodej pacjentki walczącej z ciężką, zagrażającą życiu chorobą. Pomimo bolesnych i trudnych przeżyć, Natalka zaraża czytelników optymizmem i pozytywnym spojrzeniem na świat. Pokazuje, że kiedy burzy się dotychczasowy świat, wciąż można żyć, realizując swoje marzenia, znajdując małe przyjemności w ponurej codzienności, odczarowując straszną, pełną lęków rzeczywistość.

To także piękny portret kochającej się i wspierającej rodziny, gotowej przychylić nieba ukochanym córkom. Myślę, że jest to obowiązkowa lektura dla wszystkich naszych pacjentów, lekarzy i młodych ludzi zastanawiających się nad tym, co w życiu jest istotne i ważne.

Joanna Krasińska, lekarz prowadzący

 

Książka jest już dostępna m.in. w ofercie księgarni PWN.

SERDECZNIE POLECAMY!

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399