Ikona Facebook
Strona główna > Noc Księgarń. Wielkie święto księgarzy i czytelników

Noc Księgarń. Wielkie święto księgarzy i czytelników
26.08.2019

Z przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy wyjątkową premierę. Tym razem chwalimy się nie nowością wydawniczą, a niezwykłą w skali kraju akcją wspierającą czytelnictwo i rynek książki. Po nocy Muzeów i Nocy Bibliotek przyszedł czas na święto księgarzy. Zapraszamy na Noc Księgarń!

OSDW Azymut, jeden z największych dystrybutorów książek w Polsce, postanowił wesprzeć tradycyjne księgarstwo i przypomnieć czytelnikom, dlaczego warto odwiedzać niezależne księgarnie i antykwariaty. To naprawdę wyjątkowe miejsca.

Zainteresowanie tą inicjatywą wśród księgarzy jest ogromne. Ciekawych pomysłów nie brakuje. W programie znajdziemy m.in. spotkania autorskie, konkursy, warsztaty, kiermasze, nocne spacery literackie, koncerty, pokazy filmów oraz specjalne atrakcje dla najmłodszych.

Imponująca jest też lista gości tegorocznej Nocy Księgarń. Swój udział w spotkaniach zadeklarowali m.in. Katarzyna Bonda, Małgorzata Rejmer, Szczepan Twardoch, Jakub Ćwiek, Artur Górski, Katarzyna Grochola, Paweł Sołtys, Anna Kamińska. Gośćmi spotkań będą nie tylko pisarze, ale także literaturoznawcy, popularyzatorzy nauki i lokalni twórcy.

Noc Księgarń ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych. Wydarzenie jest wspierane przez kilkudziesięciu partnerów, wśród nich są m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polska Izba Książki, Kraków Miasto Literatury UNESCO, media i wydawcy, w tym również Wydawnictwo Naukowe PWN.

Kiedy?

20 września 2019 (piątek)

Gdzie?

Ponad 100 księgarń w całej Polsce.

Lista uczestników, pełny program, goście specjalni, aktualności - szukaj na www.nocksiegarn.pl.

ZAPRASZAMY!

 

 

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399