Ikona Facebook
Strona główna > IV edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce „Jak nie czytam, jak czytam”

IV edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce „Jak nie czytam, jak czytam”
06.06.2019

Już jutro, 7 czerwca, dokładnie o godzinie 10:00, ponad 400 tys. uczennic i uczniów z całej Polski otworzy książki, każdy taką, na jaką ma ochotę i pobije kolejny rekord wspólnego czytania.

Najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam” powstała, aby złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają nawet więcej niż dorośli. Według badań aż 62% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki, tylko badania te nie obejmują osób poniżej 15. roku życia. W najmłodszych siła! :) 

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, od 29 lat jednego z najpopularniejszych czasopism dla nauczycieli, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach są biblioteki szkolne i publiczne (co roku ponad 2 tys. placówek!). Akcja promuje czytanie w prosty i radosny sposób, bez przymusu i podniosłych haseł, w gronie koleżanek i kolegów, z ulubionymi książkami, które uczniowie sami sobie wybiorą. 

O tym, że czytanie jest ważne dla naszego rozwoju, dla pogłębiania wiedzy, ćwiczenia pamięci, rozwijania słownictwa, wyobraźni i wrażliwości wszyscy wiemy, ale warto je promować, aby każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań,  mógł odkryć w czytaniu prawdziwą radość i przyjemność. 

Więcej informacji na www.czytamy.org

Rozpisani.pl włączają się do akcji! 

źródło: www.czytamy.org

 

CZYTANIE TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA, JAKĄ LUDZKOŚĆ SOBIE WYMYŚLIŁA. (Wisława Szymborska)

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399