Ikona Facebook
Strona główna > Podróż znad Wisły do Doliny Krzemowej - opowieść o podążaniu za marzeniami w książce Mariusza Szczepaniaka „DzieLnik z podróży"

Podróż znad Wisły do Doliny Krzemowej - opowieść o podążaniu za marzeniami w książce Mariusza Szczepaniaka „DzieLnik z podróży"
19.06.2019

Z przyjemnością ogłaszamy jedną z najważniejszych tegorocznych premier wydawniczych Rozpisani.pl: DzieLnik z podróży Mariusza Szczepaniaka – zwycięzca drugiej edycji konkursu „Wydaj wszystkich swoich bohaterów, 2018” - jest już dostępny w księgarniach!

Dzielnik Podróży to opowieść o niezwykłej polskiej rodzinie, która nagle znalazła się w sercu technologicznego świata, Dolinie Krzemowej. Narrator jest mężem i ojcem, który stanął przed nowym wyzwaniem… Oto on, czterdziestokilkuletni facet wrzucony na głęboką wodę, próbuje zapewnić opiekę nad ogniskiem domowym, dwiema małoletnimi córkami, żoną i nad samym sobą… A to wszystko w maratońskich amerykańskich realiach. Cały galimatias za sprawą kreatywnej, nieustraszonej żony, która wywalczyła sobie szansę na rozwinięcie własnego projektu biznesowego w samym centrum świata nowych technologii.  Autor z ogromną erudycją przedstawia tło historyczne rozwoju Doliny Krzemowej oraz jej współczesne realia, punktując także jej słabości. Intelektualne rozważania na temat dążenia do sukcesu biznesowego w Ameryce przeplatane są opisami zabawnych scenek z życia codziennego. Wyszukany dowcip i humorystyczne dialogi pomiędzy rodzicami, a ich córeczkami, powodują, że trudno nie zacząć kolejnego rozdziału.

„Opowieść o podążaniu za marzeniami, które w obliczu codzienności sprowadzają się niejednokrotnie do błądzenia i zagryzania zębów. Lektura obowiązkowa dla każdego startupowca."

Krzysztof Sobczak, CEO w emplocity.com

„Jeden mężczyzna i trzy kobiety. On po zakupy jeździ rowerem z plecakiem wyładowanym sprawunkami, a meksykańskie chili przerabia na swojski sos myśliwski. (…) Jakie będzie miał sposoby aklimatyzacji rodziny oraz siebie w ich nowym świecie? Czy podoła lawinie nowych obowiązków? Czy dziewczynki zaadoptują się w amerykańskiej szkole? (…) To opowieść nie tylko o rodzinie, która musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, ale także o naszych słabościach i o sztuce ich pokonywania. O pragnieniach materialnych i tych niematerialnych… O dzisiejszym świecie nowych technologii.” 

Z recenzji Marty Zucker, konsultantki i autorki m.in. Kobiety globalne w świecie start-upów Rozmowy w Dolinie Krzemowej (2016)

„Californication, Arizona Dream czy ojciec w roli matki w Ziemi Obiecanej? Jakie sukcesy i trudności czekają polskich startupowców w Dolinie Krzemowej, a jakie ich rodzinę przeflancowaną na obcy grunt? Oceńcie sami."

Dorota Starzyńska, wydawca i dyrektor wydawniczy (Infor SA, Wydawnictwo Wiedza i Praktyka, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji), podróżniczka

 

O AUTORZE

Mariusz Szczepaniak, urodzony w 1971 r., absolwent Politechniki Łódzkiej, na 20 lat związał życie zawodowe z budownictwem. Z jego udziałem zrealizowano takie projekty jak Focus i Złote Tarasy w Warszawie, a także Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. Z zamiłowania domator zmuszony okolicznościami do podróżowania i wspinaczki w Alpach, Himalajach i Górach Sokolich. U podnóża Gór Skalistych zatrudnił się w start-upie technologicznym, założonym przez absolwentów MIT. Konstruuje urządzenia do przetwarzania odpadów plastikowych na olej napędowy. Wraz z żoną i dwiema córkami mieszka w okolicach Salt Lake City.

 

GORĄCO POLECAMY!

Do kupienia m.in. w księgarni PWN i na ravelo.pl.

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399