Ikona Facebook
Strona główna > Książkowe wydanie miesięcznika satyrycznego „NOWY POMPON" już w sprzedaży!

Książkowe wydanie miesięcznika satyrycznego „NOWY POMPON" już w sprzedaży!
31.01.2019

„Podobno śmiech to zdrowie. Jak dotąd nikt tej teorii nie obalił – a skoro tak, to arcyśmieszny „Nowy Pompon” powinien być do kupienia nie tylko w księgarniach, ale także w aptekach, jako artykuł pierwszej pomocy”. 

Wisława Szymborska

Nie sposób nie zgodzić się z tą opinią naszej wielkiej poetki, felietonistki, noblistki, słynącej z ogromnego poczucia humoru i błyskotliwych wierszy. Największą siłą jej twórczości było słowo, którym potrafiła się bawić jak nikt inny.

Satyryczne czasopismo „Nowy Pompon”, którego początki sięgają pierwszych lat tego wieku, czerpie z najlepszych wzorów. Zespół redakcyjny, w skład którego wchodzą znani satyrycy Krzysztof Janicki, Krzysztof Niedźwiedzki, Marek Grabie, w swoich nietuzinkowych artykułach trafnie i niezwykle ciekawie zobrazowuje współczesny świat. Groteskowy charakter „Nowego Pompona” zbliżony jest do humoru brytyjskiej grupy Monty Pythona.

Teraz, dzięki współpracy z platformą wydawniczą Rozpisani.pl, do księgarń trafiło specjalne, książkowe wydanie czasopisma. Sto czterdzieści stron utrzymanych w poetyce absurdu i purnonsensu. „Nowy Pompon” to parodia prasy, medialnego szumu informacyjnego i sensacyjnych doniesień w starannym edytorsko wydaniu. Groteskowe artykuły, reportaże, wywiady, recenzje, biografie w połączeniu z unikalnymi zdjęciami i zaskakującą grafiką. Pełny kolor i humor we wszystkich odcieniach. Dla każdego!

 „Nowy Pompon”, przyjąwszy w treści i formie postać gazety, jest groteskowym odbiciem tradycyjnych gatunków prasowych – ich trawestacją, parodią. Oglądamy prasę, a szerzej – współczesne media, w krzywym zwierciadle. Jest to dzieło intelektualistów, adresowane do koneserów, wychowanych na Skamandrytach, „Latającym Cyrku Monty Pythona”, filmach Woody Allena, „Rejsie” i komediach Stanisława Barei.

Grzegorz Nieć

Książkę można kupić m.in. w księgarni PWN i ravelo.pl. POLECAMY!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół redakcyjny "Nowego Pompona": Krzysztof Janicki (red. naczelny), Krzysztof Niedźwiedzki, Marek Grabie

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399