Ikona Facebook
Strona główna > Książka „Kobieta” i wystawa „W jej dłoniach”

Książka „Kobieta” i wystawa „W jej dłoniach”
27.09.2018

Z ogromną radością i wzruszeniem ogłaszamy premierę niezwykłej książki, której przesłanie jest tak bogate, inspirujące i wielowymiarowe, jak sam jej tytuł – KOBIETA.

Autorka książki, używająca w tym projekcie pseudonimu Eta Kobi, wprowadza czytelnika w świat swoich bohaterek – w świat silnych, mądrych, a jednocześnie bardzo wrażliwych kobiet, które pomimo wielu trudnych doświadczeń są dzisiaj szczęśliwe, spełnione, potrafią dostrzegać sens nawet w najbardziej dramatycznych zdarzeniach i wyborach.

Książka Ety Kobi jest zapisem rozmów z kobietami w różnym wieku, o różnych światopoglądach, żyjących w różnych miejscach Polski. Są wśród nich matki, córki, babcie, żony, partnerki, kochanki. Najmłodsza z nich ma 17 lat, a najstarsza 67. Punktem wyjścia do rozmów z bohaterkami książki były ich własne przeżycia. Na kanwie różnych doświadczeń rozwijają się ciekawe, szczere i poruszające  rozmowy o życiu, o kobiecości, małżeństwie, macierzyństwie, relacjach z bliskimi, kształtowaniu własnej niezależności, podejmowaniu życiowych wyzwań i odnajdywaniu sensu w swoich doświadczeniach. Rozmowy przeplecione są fotografiami, które pokazują piękno i subtelność kobiecości. Trzy główne wątki przewijające się w „Kobiecie” to sprawstwo, samostanowienie i samodzielność, trudne wydarzenia jako brama do życia na nowo oraz kontakt ze sobą, ze swoim ciałem i kobiecością.

Celem książki jest inspirować, nieść nadzieję, pokazywać, że tytułowa KOBIETA jest niezależna, świadoma siebie, sprawcza, mądra dzięki życiowemu doświadczeniu, a zarazem wrażliwa, pod delikatną skórą kryje siłę i mądrość.

Książka Ety Kobi jest elementem wielowymiarowego projektu społecznego na rzecz kobiet. Na projekt składają  się również:

Przychody ze sprzedaży książki wesprą organizację warsztatów dla kobiet po histerektomii.

 

Autorka o książce:

W „Kobiecie” pragnę pokazać twórcze i pozytywnie transformujące spojrzenie na własne życie oraz wartość działania i brania spraw w swoje ręce. Chcę powiedzieć, że trudności w życiu to normalna rzecz, która dotyczy nas wszystkich. Trudności są źródłem siły i tę siłę z nas wydobywają. Człowiek potrafi nadawać sens swoim doświadczeniom i wydarzeniom, w których bierze udział. W zasadzie w życiu chodzi o to, aby odnaleźć swój sens. Pomaga w tym bycie otwartym na siebie i innych, oraz na to, jakim prawom życie podlega.

 

W imieniu Autorki i całego zespołu Rozpisani.pl zapraszamy na wyjątkowe spotkanie:

wieczór autorski Ety Kobi oraz wernisaż wystawy „W jej dłoniach”

2.10.2018, godz. 18:00, księgarnia BookBook, ul. Hoża 29/31. Wstęp wolny!

 

Książkę można kupić m.in. w księgarni PWN i w empiku

Serdecznie polecamy!

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399