Ikona Facebook
Strona główna > Jak osiągnąć wewnętrzny spokój?

Jak osiągnąć wewnętrzny spokój?
14.03.2018

Autor książki (Piotr Modo) – mąż, ojciec, dziadek. Miłośnik tenisa, wyścigów samochodowych i podróży (odwiedził  blisko sto krajów). Przez większość życia realizował się z dużym sukcesem jako biznesmen. Między innymi kierował spółką z listy stu największych polskich przedsiębiorstw publikowanej w prestiżowym tygodniku. Zarządzanie i tworzenie firm przez wiele lat było jego największą pasją. W pewnym momencie życia, kiedy był już na szczycie, co w powszechnym przekonaniu powinno wyzwalać uczucie szczęścia, Piotr poczuł wewnętrzny niedosyt. Zrozumiał, że sukces zawodowy i dobra materialne to nie wszystko. Wtedy to właśnie spotkał na swojej drodze coacha, mentora, który skierował jego uwagę na inne wartości. Podobnie jak dawniej z dużym zaangażowaniem i konsekwencją studiował zasady skutecznego prowadzenia biznesu, tak teraz zaczął zgłębiać zagadnienia z zakresu rozwoju osobistego i duchowego. Przeczytał wiele książek, pytał, dociekał. I tak zaczął osiągać sukces, ale tym razem w świecie wewnętrznym: miejsce potrzeby organizowania i kontrolowania pojawiła się akceptacja. Coraz częściej odczuwał, że robi to, co powinien. Stan flow, o którym wcześniej tylko czytał, stał się jego udziałem. Od tej chwili zmieniły się jego priorytety, a życie przybrało zupełnie inny wymiar. Niniejsza książka to relacja z przebytej przez niego drogi. Krok po kroku opisuje etapy swoich wewnętrznych przemian. To doskonały przewodnik dla tych, którzy coraz częściej odczuwają, że to nie sukces zawodowy gwarantuje im szczęście. Dla tych, którzy czują niedosyt, ale jeszcze nie wiedzą, jak wejść na drogę przemiany.

W tej książce znajduje się wiele prawd, których stosowanie prowadzi do osiągnięcia wewnętrznego spokoju, przyjaźni ze światem i odczuwania miłości do wszystkich ludzi.

 

Zmiana oprogramowania komputerowego może usprawnić działanie urządzenia i zwiększyć jego efektywność. Podobnie dzieje się z umysłem: wystarczy go przeprogramować, aby inaczej, umiejętniej korzystać z jego zasobów i aby niechciane myśli zastąpić pożądanymi i przynoszącymi wiele zadowolenia. Tak jak chmury potrafią przesłonić nam czyste niebo i słońce, tak nasze myśli mają umiejętność skutecznego zasłaniania nam szczęścia i miłości. Sposobem na szkodliwe myśli jest rozwój duchowy, który w ostatnich latach stał się bardzo popularny na całym świecie. Ale to nie ze względu na modę ludzie w każdym wieku próbują korzystać z tej drogi, lecz z powodu jej ogromnej efektywności w dokonywaniu pozytywnych zmian. Często szukamy szczęścia nie tam, gdzie się ono znajduje. Tymczasem okazuje się, że ono drzemie w każdym z nas i niczego nie musimy zdobywać, aby je osiągnąć. Dzięki bowiem nowemu sposobowi myślenia sami możemy dokonać radykalnej przemiany siebie i poprawić w nadzwyczajny sposób jakość naszego życia. W tej książce znajduje się wiele prawd, których stosowanie prowadzi do osiągnięcia wewnętrznego spokoju, przyjaźni ze światem i odczuwania miłości do wszystkich ludzi.

(fragment książki)

Serdecznie polecamy! Książka do kupienia m.in. w księgarni internetowej PWN.

 

 

 

 

 

 

 

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399