Ikona Facebook
Strona główna > Książki o życiu i pracy lekarzy

Książki o życiu i pracy lekarzy
25.01.2018

Seriale o lekarzach, zwane także serialami medycznymi lub szpitalnymi, biją od lat rekordy popularności. Wystarczy przywołać sukcesy znanych produkcji telewizyjnych, takich jak Dr House, Chirurdzy czy Ostry Dyżur. Świat lekarzy coraz częściej zaczynają przybliżać nie tylko filmy, ale również autorzy i wydawcy książek. Jürgen Thorwald sięga do historii medycyny w XIX i XX wieku, w swoim „Stuleciu chirurgów" przypomina wielu znakomitych pionierów tej dziedziny nauki. Na listę bestsellerów szybko trafiła również inna książka tego autora - powieść „Ginekolodzy". Z kolei książka Ericha Segala „Doktorzy" bardzo przypomina kultowy serial „Chirurdzy” i na tym buduje swój sukces. O rozwoju medycyny w Polsce i łączeniu trudnej, odpowiedzialnej pracy zawodowej lekarzy z życiem rodzinnym czytamy m.in. w książce „Ludzie czy bogowie" oraz w doskonałej, reportażowej opowieści o polskiej transplantologii pt. „Serce pasowało".  

Czytelników zainteresowanych tą tematyką zachęcamy do lektury naszych propozycji wydawniczych. Oto kilka publikacji, które znakomicie wpisują się w ten trend:

Allegro tempestoso. Dzień z życia kardiochirurga, Witold Niesłuchowski

Po ponad trzydziestu latach kariery kardiochirurga w Kalifornii dr Witold Niesłuchowski przeszedł na emeryturę i przeprowadził się do Chapel Hill, gdzie obecnie mieszka z żoną Bonnie i golden retrieverem Bentleyem. W swojej książce „Allegro tempestoso. Dzień z życia kardiochirurga” opisuje niezwykłe doświadczenia życiowe doktora Jacka Murano.

Zamów na: https://ksiegarnia.pwn.pl/Allegro-tempestoso,737268790,p.html

 

Niezwykłe życie Profesora, Ryszard Matusiewicz

Niezwykłe życie Profesora to opowieść o życiu znanego Profesora alergologii Ryszarda Matusiewicza, od okresu dzieciństwa, przez lata szkoły i studiów, po etap pracy naukowej i awansów zawodowych. Autor opisuje zmiany w służbie zdrowia na przestrzeni swojego życia zawodowego, prezentuje ciekawe spostrzeżenia w odniesieniu do sytuacji politycznej i społecznej w dobie przemian ustrojowych w Polsce.

Prof. dr hab. n. med. Ryszard Matusiewicz - specjalista chorób wewnętrznych i alergologii. Indywidualny członek Europejskiej Akademii Alergologii i Klinicznej Immunologii, członek Amerykańskiej Akademii Alergologii i Klinicznej Immunologii, członek Światowego Towarzystwa Astmy, członek Nowojorskiej Akademii Nauk, członek Amerykańskiego Towarzystwa Rozwoju Nauk, były członek Brytyjskiego Towarzystwa Alergologii. Uhonorowany pierwszą na świecie nagrodą im. Hansa-Heinricha Reckewega, nadaną przez Światowe Towarzystwo Antyhomotoksyczne za badania nad lekami biologicznymi. Wielokrotnie nagradzany za badania nad granulocytami w astmie. Autor ponad dwustu prac naukowych.

 

Zamów na: https://ksiegarnia.pwn.pl/Niezwykle-zycie-Profesora,727362637,p.html

 

Serdecznie polecamy!

 

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2021 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399