Ikona Facebook

O autorze:

Feliks Walichnowski, doktor socjologii urodził się w Warszawie przed II wojną światową. Do Olsztyna przybył w marcu 1945r., równolegle z delegatami PKWN, a więc wtedy, gdy w Prusach Wschodnich trwała wojna. Jest najmłodszym pionierem w Polsce i wielkim miłośnikiem Mazurów i Warmiaków – przyjacielem Jerzego Burskiego, Karola Małłka, Hieronima Skorupskiego, Jana Boenikga, Juliusza Malewskiego, Waltera Późnego, Marii Zientary-Malewskiej i innych Rodłaków. Sam również został odznaczony Medalem Rodła i jest współpatronem Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Bojowników o Polskość Warmii i Mazur w Olsztynie.
Jest autorem wierszy, napisał kilka książek o wydarzeniach na Warmii i Mazurach w latach 1945 – 1948 i kilkadziesiąt problemowych artykułów. Rozmawiał na ten temat z zaprzyjaźnionymi wybitnymi działaczami z rodów mazurskich i warmińskich, przestudiował setki tysięcy stron literatury polskiej i niemieckiej oraz szereg poufnych dokumentów.

Zobacz innych autorów

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2022 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399