Ikona Facebook

O autorze:

Elżbieta Śnieżkowska-Bielak – autorka trzech powieści, dwóch zbiorów opowiadań, ośmiu tomików poezji i kilkunastu książek dla dzieci.

Jej utwory tłumaczono na języki: niemiecki, czeski, serbski i chorwacki.

Współpracowała z czasopismami dla dzieci „ Ciuchcia”, „Domowe Przedszkole”, tworzyła polską wersję miesięcznika dla maluchów „Hutosie”.

Prowadzi warsztaty literackie i spotkania autorskie dla dzieci w przedszkolach, szkołach i bibliotekach.

Uczestniczy w lekcjach poetyckich dla dzieci w czasie Międzynarodowych Festiwali Poezji „Poeci bez granic” w Polanicy Zdroju.

 

O książce:

Domik – przyjaciel Dominika to opowieść o małym chłopcu, który mieszka w wielkim mieście z bardzo zapracowanymi rodzicami.

Chłopiec często zostaje w domu sam. Pewnego dnia pojawia się Domowy Skrzat Domik, który wprowadza chłopca w zupełnie nową, bajkową rzeczywistość. Objaśnia mu świat i pomaga rozwiązywać chłopięce problemy.

Powieść (przeplatana wierszowanymi opowieściami Skrzata) z jednej strony osadzona jest w realiach współczesnej, zabieganej rodziny, z drugiej zaś wprowadza dziecko w świat baśni i czarów – nie groźnych i nie strasznych, a takich , które czynią dziecko spokojnym, a jednocześnie czegoś uczą.

 

Rekomendacja serwisu:

Portal Rozpisani.pl jest wydawnictwem nowoczesnym, publikującym książki na zamówienie. Szeroka dystrybucja zarówno do księgarń internetowych, jak i stacjonarnych sprawia, że książki docierają do szerokich rzesz odbiorców. Współpraca z pracownikami serwisu układa się znakomicie. Mimo wszystko Autor powinien wkładać sporo starań, aby, znając współczesny rynek książki, rozreklamować wydawaną pozycję, co również robi wydawnictwo.

 

Media o książce:

http://asymaka.blogspot.com/2014/04/elzbieta-sniezkowska-bielak-wywiad-i.html
http://pszczolkiwilcza.blogspot.com/2014/05/domik-przyjaciel-dominika-chciaabym.html

 

Zobacz innych autorów

Rozpisani Azymut PWN IBUK Biblionetka iFormat Księgarnia PWN
Serwis ROZPISANI.PL jest częścią Grupy PWN i należy do Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., ul. G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa, www.pwn.pl
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy, XIV Wydział Gospodarczy, nr KRS 0000067444, kapitał zakładowy: 4 250 606,00 zł
© 2022 Grupa PWN S.A.


1.2.1.1399